sobota, 3 stycznia 2015

Jak wyjść z biedy?

Bieda to powszechne zjawisko, problem pieniędzy jest w dzisiejszych czasach szczególnie widoczny, gdyż w przeszłości ludzie żyli w czasach hierarchicznych. Ludzie byli podzieleni na niewolników, mieszczan, szlachtę. Od razu narzuca się pytanie czy dzisiaj w niektórych miejscach nie jest tak samo. Niestety poza Europą zachodnią, USA i jeszcze niektórymi państwami, gdzie ludzie nie są tolerancyjni takie zjawiska są powszechne. Jak wiadomo, w każdym państwie dochodzi do różnych sytuacji, aczkolwiek w jednych zdarza się to rzadziej w innych częściej. Statystyki nie kłamią, a obrazują gdzie mamy jeszcze prawdziwą hierarchię, gdzie już ona się oddala. W Polsce najłatwiej dostrzec hierarchiczne życie na wsiach, gdzie większość ludzi jest jeszcze prymitywna i z tego względu panuje tam hierarchia. 

Ktoś może zapytać o jaką hierarchie chodzi? Mianowicie o taką, która sprzeciwia się tolerancji, natomiast jak wiadomo, są organy które pełnią różne funkcje i posiadają strukturę hierarchiczną. Z tego też powodu każdy pełni określone obowiązki. Aczkolwiek brak tolerancji wobec innych to powszechne zjawisko dzisiaj, chociażby ludzie którzy uważają się za doskonałych chrześcijan, wykazują brak tolerancji wobec innych. Dlatego też prowadzi to do konfliktów.

W zasadzie jakże ironiczne zjawisko oraz w pełni zabawne, które miało miejsce w sierpniu po katastrofie samolotu z prezydentem Kaczyńskim pokazuje, iż żyjemy w prymitywnym państwie. Niestety takie są fakty, takie są stereotypy ludzi u nas. Ale cóż ma to wspólnego z biedą. Mianowicie, co niektórzy są mądrzejsi i postanawiają odrzucić wojnę hierarchiczną, stają się bardziej ludźmi niż zwierzętami. Dlatego też pojawia się problem, którym są pieniądze. Oczywiście prowokatorzy z sierpnia mają swoje sposoby i potrafią sobie dobra materialne zapewnić poprzez to że jest wielu naiwnych ludzi. Natomiast jak wiadomo obecnie tacy ludzie to raczej przeciwieństwo chrześcijaństwa. W związku z tym jak oni są zagubieni dzisiaj, nie dostrzegają oni problemu pieniędzy. 

     Monety, Banknoty, Pieniądze, Płacić
pieniądze

Mianowicie, problem polega na tym iż w obiegu jest pewna ilość pieniędzy, ale żeby ktoś mógł zarobić to drugi musi stracić. I w sumie jak ogół ma być bogatszy? W sumie to wszystko jest sprzeczne z każdą religią świata, bo ktoś musi zarobić na kimś, żeby drugi mógł stracić. No cóż, można to potraktować jako wspólną rozgrywkę kto ma więcej ale nie w tym sens. Dobrze jest wtedy jeśli ktoś ma pieniądze z czegoś czym się interesuję. Niestety mało jest takich ludzi u nas. Większość myśli tylko w kontekście pieniędzy i nie ma w tym nic złego jeśli jest to myślenie takie ażeby poprawić swoją sytuację materialną ale nie być człowiekiem który lubi się popisywać. A co widać po przykładzie niektórych ludzi, jeżdżą sobie do różnych krajów, przyczyniając się do odpływu pieniędzy z Polski i nic nie robią pożytecznego tylko wszczynają kłótnie. Myślę że im pomyliły się role dzisiaj, to nie o to chodzi. Nie ma w tym logicznego sensu. Ale zostawmy już ich w spokoju bo nie o to chodzi na tym blogu. Mianowicie oszczędzać się powinno by mieć swobodę materialną  bo wtedy człowiek jest wolny i może robić co chce, a jeśli zachowuje się nie moralnie to już inna sprawa, jak sobie z takimi ludźmi poradzić. Tak więc nie bójmy się oszczędzać.

Pomysł Na Biznes, Planowanie 
pomyśl

Sprawa wygląda tak, że u nas ludzie są przestraszeni, niektórzy mają różnego rodzaju pomysły, które niestety w różny sposób są dementowane przez innych nie wiadomo z jakich powodów. Dlatego wyjście z biedy bywa trudne, często prowadzi do różnych patologi społecznych ciągłych kłótni. Druga sprawa że wiele ludzi jest prymitywnych, w zasadzie to nie wiedzą co robią, na jakim świecie żyją. Ale cóż, żeby mieć pieniądze nie trzeba wcale rabować można je zdobywać, a niestety jak ktoś naprawdę ich nie ma to takim ludziom można tylko współczuć. 

Jakie są rady żeby wyjść z biedy:
  • po pierwsze zmienić nastawienie
  • po drugie szukać łatwych rozwiązań znalezienia pracy, niekoniecznie trzeba studiować 10 lat żeby znaleźć prace, a śmieszne jest już to jak ktoś chodzi na studia, a w ogóle nie interesuje się nimi
  • po trzecie przestać być naiwnym