sobota, 3 stycznia 2015

Oszczędzanie na paliwie

Oszczędzanie na paliwie to jest jeden z lepszych sposobów,żeby sobie zaoszczędzić. Są na to różne sposoby. Mianowicie, po pierwsze trzeba się zastanowić, co możemy zrobić żeby w jak najmniejszym stopniu zredukować jazdę samochodem. Są tutaj różne kwestie, gdyż przytoczę tutaj przykład ażeby mnie właściwie zrozumieć.

Załóżmy taką sytuacje. Student dojeżdża na studia 50 kilometrów samochodem w dwie strony. Teraz przeliczamy ile musi miesięcznie płacić za czynsz w akademiku a ile będzie musiał zapłacić za benzynę. Myślę że wyjdzie podobnie, choć zależy to od różnych czynników, ale jak wiadomo małe sprawy dużej roli nie mają więc jeśli zapłaci parę złotych więcej za opcję która będzie mu bardziej odpowiadać to nic z tego tytułu nie straci. Natomiast jeżeli będzie to 100 kilometrów, to bardziej opłacalny będzie akademik i jeśli będzie chciał zaoszczędzić to wtedy musi się przeprowadzić. Jak widać najlepiej studiować 50 kilometrów od miejsca zamieszkania bo wtedy w kwestii oszczędzania ma dwa różne wyjścia z sytuacji które może sobie wybrać. A jak ma więcej kilometrów to proporcje są rozłożone nierównomiernie co prowadzi do tego że jeśli chce oszczędzać musi zrezygnować z dojazdów.

Tokio, Taksówka, Samochód, Podróży 
luksus kosztuje

Sytuacje są różne o tym czy warto wynajmować akademik, mieszkanie napiszę kiedy indziej. Teraz skupimy się na możliwościach płynących z oszczędzania na paliwie.

Koła, Rower, Grafika, Cztery, Hispanic
rower
  • Warto zrezygnować z samochodu jeśli jedziemy gdzieś niedaleko w mało istotnej sprawie, możemy wykorzystać wtedy rower lub inny środek lokomocji. Jeśli ktoś lubi jeździć samochodem to jest to dla niego złe wyjście.
  • Bezsprzecznie dobrą opcją jest nauczenie się kombinować, chodzi mi o to że nie musimy co po chwila gdzieś wychodzić możemy na przykład zrobić większe zakupy czy załatwić kilka spraw za jednym razem, przyczynia się to do tego iż jesteśmy w stanie ograniczyć ilość przejechanych kilometrów samochodem co przekłada się na oszczędzanie na paliwie
  • Teraz kwestia długich wyjazdów, trzeba się nauczyć odmawiać, jeżeli ktoś gdzieś nas zaprosił przecież nie musimy tam jechać, możemy zrezygnować z niepotrzebnych podróży, to bardzo dobry pomysł żeby oszczędzać
  • Trzeba podejmować zawsze trafne decyzje dojazd do pracy 100 kilometrów to przecież ogromne wydatki na paliwo najlepiej się ustawić zresztą jakie to marnowanie czasu który można zdecydowanie lepiej spożytkować. W zasadzie to niektórzy muszą gdzieś wyjeżdżać ale oni prowadzą już taki styl życia tak pracują to inna kwestia, mówimy tutaj o nie przemyślanych decyzjach których nie brakuje  
Tak więc są sposoby żeby oszczędzać na paliwie, trzeba użyć tylko trochę inteligencji i być świadomym swoich czynów, nie jest to wcale takie trudne, powodzenia wszystkim w oszczędzaniu.