wtorek, 6 stycznia 2015

Naiwność

Naiwność często powoduję iż stajemy się naciągani przez innych na różne oferty. Niestety tak już jest że dużo ludzi, którzy są bardzo uprzejmi, mają tak naprawdę inne zamiary. Często pozory mylą i wtedy można stać się ofiarą. Co zrobić żeby nie ulec temu problemowi?

Najczęściej ofiarami wyłudzeń czy innych form powodowania złudzenia, iż można zarobić są osoby starsze. Je najłatwiej oszukać, wmówić im coś co nie jest prawdą. Nie będę tutaj rozważał czy to sprawa komunizmu, czy może tego iż inteligencja już nie taka. Na pewno zdarzają się wyjątki i nie wszyscy ulegają. Niektórzy mają już takie charaktery że łatwo ulegają innym, aczkolwiek trzeba uważać i zawsze trzymać się swojego zdania. Wtedy możemy liczyć na to, że nie damy się oszukać.

Mimo wszystko problem jest dużo poważniejszy niż nam się wydaję na pierwszy rzut oka. Chociażby przykład z telefoniami komórkowymi. Teraz często się zdarza, że dzwoni ktoś, mówi nam iż jest to rozmowa nagrywana i proponuje nam różne oferty. Ciekawe jest to, iż robi to w sposób bezczelny, jest to wręcz naciąganie kogoś. Dlaczego tak jest? A dlatego iż telefonie mają mniejsze zyski ostatnio i bronią się na różne sposoby, by nie upaść. Natomiast cierpią na tym ludzie naiwni. Wszyscy którzy mają pewne wyobrażenie na czym polega zarabianie na interesach nie dadzą się raczej w takie coś wciągnąć. Jednak jeśli chcemy oszczędzać musimy być na takie sytuacje wyczuleni i nauczyć się odmawiać. Nie musimy tego robić w sposób wulgarny, nic to nam nie da aczkolwiek w uprzejmy ale stanowczy sposób powiedzieć nie. Pozwoli nam to zaoszczędzić wiele pieniędzy.

Telefon, Mobilne, Zadzwonić, Osiągalny 
uważaj na innych

Oczywiście nie tyczy się ta metoda oszczędzania do osób które nie korzystają z różnego rodzaju ofert, aczkolwiek jest to doskonałe dla tych którzy potrzebują zmienić trochę swój charakter, co pozwoli im zaoszczędzić na "wyłudzeniach". Mianowicie, każdy z nas musi się zastanowić jak zachowuje się i czuje się druga strona, która proponuje nam jakąś ofertę. Wiemy iż jest to zawsze jakiś pracownik który chce jak najlepiej wykonać swoją pracę. Jednakże nie jest to takie łatwe, ale zrozumienie i wyobrażenie sobie drugiej strony medalu to sukces do tego żeby zacząć przestać tracić pieniądze w ten sposób. Gdy ktoś do nas dzwoni z taką ofertą, to warto przemyśleć parę spraw. Czemu niby ma nam ktoś coś oferować bardzo taniego, dobrego, przecież w takim przypadku to tylko straci. A jak my będziemy chcieli tego to sobie sami to zabierzemy i zgłosimy się po to. Więc jak widać w prosty sposób można udowodnić i wykazać wiele podejrzeń co do takiego typu działalności z czyjejś strony.

Jeśli nauczymy się odmawiać i nie będziemy już tacy naiwni to wtedy będziemy w stanie zaprzestać tracenia pieniędzy poprzez naciągane oferty.