sobota, 10 stycznia 2015

Najczęstsze błędy

Jakie są najczęstsze błędy ludzi, którzy postanawiają oszczędzać? W zasadzie to na początku każdy musi sobie zadać pytanie, ile tak naprawdę jest w stanie zarobić, ponieważ ażeby oszczędzać to najpierw trzeba zarabiać, potem w zależności od tego, kto ile zarabia tak można sobie pozwolić na oszczędzanie. Tak więc pierwszym błędem, który jest popełniany na początku to brak uświadomienia sobie potencjału jaki tkwi w oszczędzaniu dla danej osoby. Gdyż ktoś może mieć dochody 2 tysiące złotych, inny znowu 20 tysięcy złotych, tak więc potencjał przy 20 tysiącach jest zdecydowanie wyższy niż przy 2 tysiącach złotych.

W drugiej kolejności należy tutaj wskazać jedną z cech charakteru, jaką jest konsekwencja. Jeżeli zabraknie nam konsekwencji to wtedy z oszczędzania może nie wyjść nic pozytywnego, będzie ono klęską. Tak więc konsekwencja w tym znaczeniu, iż należy swoje cele realizować. Gdyż oszczędzanie to nic innego jak stawianie sobie nowych wyzwań w postaci nie wydawania pieniędzy na określone, konkretne potrzeby. Więc o jakich potrzebach tutaj jest mowa, mianowicie chodzi nam o zaspokajanie swoich potrzeb, które tak naprawdę nie są duże, gdyż człowiek nie potrzebuje do życia wiele pieniędzy. W zasadzie to trzeba zwrócić uwagę na jedzenie, jego brak może okazać się uciążliwy, a w późniejszym etapie nawet niebezpieczny dla samego człowieka.

Photo By Rula Sibai 
 błędów nie naprawisz

W zasadzie to konsekwencja nie jest jedyną cechą charakteru, która może być niezbędna w czasie oszczędzania. Oprócz konsekwencji potrzebujemy także wykazać się dużą samodyscypliną, gdyż bez niej nie jesteśmy wiele zdziałać w zakresie oszczędzania. Tylko człowiek twardo stąpający po ziemi, dobrze ułożony, potrafiący się poprawnie zorganizować jest w stanie dotrzeć do celu jakim jest zaoszczędzenie dużej kwoty pieniędzy. Co jeszcze można powiedzieć o samodyscyplinie, więc nie należy tutaj zwracać na fakt taki, w którym nie jesteśmy w stanie sobie postawić celu, ponieważ nie zarabiamy dostatecznej kwoty, żeby móc wprowadzić pewną dyscyplinę, która pozwoli na oszczędzanie. Tak więc jest ona związana z punktem pierwszym jakim jest uzmysłowienie sobie potrzeby pieniędzy do wprowadzenia oszczędzania i znalezienie sposobu na pieniądze.

Tylko ktoś, kto nie unosi się zazdrością wobec innych, jest w stanie oszczędzać. Nie można być zazdrosnym ani rozrzutnym. Jest to zwodnicze w kwestii oszczędzania, gdyż należy kierować się roztropnością i rozwagą. Ważna tutaj jest duża krytyka wobec siebie, tak więc w dalszym ciągu charakter ma główny związek z błędami, które się zdarzają w czasie oszczędzania. A dlaczego tak jest? Ponieważ oszczędzanie polega tylko na tym, żeby mniej wydawać, a to wszystko sprowadza się do tego, że to charakter decyduje o tym, jak się zachowuje i ile wydaje pieniędzy.