czwartek, 8 stycznia 2015

Oszczędzanie na opale

Jak wiadomo wygoda kosztuje, natomiast chciałbym dzisiaj przedstawić metodę, która pozwoli na oszczędzanie na opale w mieszkaniu prywatnym.

Wszystko sprowadza się do tego, że zimą jest problem z ogrzewaniem, a niestety potrafią to być duże koszty. Zacznijmy od tego iż najwygodniej jest ogrzewać swoje mieszkanie poprzez olej, aczkolwiek są to bardzo duże koszty. Dlatego też, u nas ludzie uważają, że jedyną opcją jest węgiel. W zasadzie to jest w tym jeden problem, a mianowicie to, iż węgiel nie jest tani. Może nie będziemy płacić za węgiel tyle co za olej, aczkolwiek również poniesiemy pewne koszty z tego sposobu. Więc jaka jest recepta na oszczędzanie na opale zima?

W zasadzie wszystko co jest nam potrzebne w tym kontekście, to mieć znajomego leśniczego, oraz nie posiadać dużego budynku mieszkalnego. Te dwa czynniki pozwolą diametralnie zmienić koszty związane z węglem kamiennym. Mianowicie, chodzi o to że samym drewnem też można palić, sam znam takich ludzi, którzy potrafią na tym zaoszczędzić. Więc, co można zrobić żeby nie płacić dużo za ogrzewanie od początku. Cóż, bez znajomego leśniczego się nie obędzie, przecież pójście do lasu po drewno to raczej zły pomysł, chociaż i u nas takich ludzi nie brakuje. Ale gdy mamy znajomego leśniczego, to wtedy można w łatwy sposób pozyskać sporo drewna w łatwy sposób. Jedyne co nam pozostanie to przygotowanie w pewnym sensie schronu na takie drewno. Oczywiście czekać nas będzie trochę pracy, gdyż będziemy potrzebować dużo czasu, żeby takie drewno pociąć.

Jesień, Góry, Mgła, Las, Natura 
las

Czy musimy jeszcze o czymś pamiętać w takim całym przedsięwzięciu. Niestety ta opcja nie jest dla ludzi, którzy mają duży metraż, gdyż to wszystko się sprowadzi do tego, iż będziemy potrzebować za dużo drewna. Więc należy się zastanowić od razu, gdy wprowadzamy się gdzieś. Niestety duży budynek mieszkalny nie nadaje się do bycia oszczędnym. W zasadzie to w przypadku, który tutaj omawiam należy zwrócić uwagę an to, że gdybyśmy chcieli drewno pozyskać w sposób typowy dla klienta to zapłacimy podobnie jak za węgiel. Ale problem polega na tym, że trudno jest dostać węgiel taniej niż po jego rynkowej cenie. Natomiast z drewnem jest to możliwe, żeby zejść z ceny. Wystarczą tylko znajomości, żeby pozyskać je hurtowo, więc co musimy zrobić znaleźć sobie znajomego leśniczego, to pomoże nam na oszczędzaniu w dość nietypowy ale bardzo skuteczny sposób.

Wadą takiego rozwiązania jest to, iż będziemy musieli się trochę napracować, trzeba będzie to potraktować jako hobby, wtedy będziemy mogli się cieszyć tanim ogrzewaniem naszego budynku mieszkalnego.