niedziela, 4 stycznia 2015

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy na ubraniach

Sposoby na oszczędzanie pieniędzy na ubraniach to na pewno nie jest dobra opcja dla kobiet. Oczywiście są wyjątki tak samo i po stronie mężczyzn którzy również lubią często zmieniać swoje ubrania ale nie oszukujmy się ogólnie kobiety robią to częściej. W dzisiejszych czasach ubrania dla kobiet to olbrzymi biznes. Są panie które zmieniają bieliznę nawet i dwa albo trzy razy dziennie i wyrzucają ją do kosza. To jest fakt który powoduje iż kobiety napędzają ten biznes.

Ale przejdźmy do rzeczy, jeżeli jesteś kobietą a chcesz zaoszczędzić na ubraniach to niestety musisz zmienić swoje nastawienie. A jeżeli jesteś mężczyzną który często kupuje nowe ubrania to również żeby zaoszczędzić to trzeba zmienić nastawienie. Więc to jest pierwsza najważniejsza rada, sposób żeby oszczędzać na kupowaniu ubrań, zmienić nastawienie do ubrań.

Jak wiadomo pierwszą sprawą którą musimy tutaj omówić, sposoby oszczędzania pieniędzy na ubraniach nie są dla ludzi którzy nie zmieniają ich wcale albo robią to bardzo rzadko. Natomiast najlepiej będzie to wskazane do osób które uwielbiają wydawać pieniądze na ubrania. Należy tutaj wskazać fakt że osoba która zmienia niektóre ubrania co parę dni może mieć dużo pieniędzy ale jeśli ich nie ma to wtedy kwalifikuje się ona do tego żeby móc oszczędzać na ubraniach. Czyli najlepszą osobą do oszczędzania pieniędzy na ubraniach jest ktoś kto kupuje je często ale chciałby mieć więcej pieniędzy.

Kobieta, Dziewczyna, Sexy
kto nie lubi zmieniać ubrań?

Dobrze czyli w tej chwili wiemy dla kogo są sposoby na oszczędzanie pieniędzy na ubraniach. Tak więc, co należy zrobić w pierwszej kolejności aby móc na tym oszczędzać. Należy zacząć prowadzić sobie notatnik przez tydzień, dwa i zapisywać w nim wszystkie zakupione ubrania. Trzeba to robić starannie w zasadzie to codziennie podliczać swoje wydatki na ubrania. Jedna ważna sprawa o której należy przy tym pamiętać, to jest taka, że nie można przez najbliższy czas zmienić nastawienia na wydawanie pieniędzy na ubrania bo może nie doprowadzi to do żadnych widocznych efektów. A to niby dlaczego? Ponieważ w  pierwszej kolejności musimy zdiagnozować jak dużo wydajemy na ubrania. Jeżeli postanowimy nagle przestać to się to zakończy źle. Po paru dniach znowu coś kupimy nie potrzebnie. Problem jest większy niż się wydaje to jest jak z paleniem papierosów, mało komu się udaję nagle rzucić bo tak postanowił.  

Photo By Joshua Earle
oszczędzanie pieniędzy na ubraniach to męka dla kobiety

Więc jak się już dowiemy jak wiele wydajemy na ubranie w danym tygodniu czy może miesiącu, to wtedy robimy drobne postanowienie, w którym redukujemy swoje wydatki o 1/10. I wszystko to sprowadza się do tego że jesteśmy takie coś zaakceptować, później kolejne 1/10 aż to zadowalającej granicy, czyli takiej w której będziemy mieć wystarczająco pieniędzy. Jeśli nie to będziemy takie coś powtarzać do póki nie uda nam się zrealizować kolejnego obniżenia o 1/10. Wtedy dojdziemy do granicy w której jesteśmy w stanie sobie poradzić i ją zaakceptować.

Załóżmy ktoś wydaję 100 złotych tygodniowo to dzieli 100/10=10 złotych. Czyli co miesiąc redukuje o 10 złotych co dajmy na to doprowadzi go do 50 złotych w 5 tygodniu. I co dalej, nie da rady przejść 40 złotych, wtedy koniecznie przerywamy bo może się to zakończyć tak że znowu wydamy 100 złotych. Możemy spróbować obniżyć znowu za jakiś czas ale to będzie już o 50/5=5 złotych. Powodzenia w oszczędzaniu.